2023 ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİNİN KALİBRASYON İŞLEMLERİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

TARTI ALETLERİ (Elektronik-Mekanik)

Tartı aletlerinin periodik muayenelerinin 2 (iki) yılda bir yapılması yasal zorunluluktur. Süresi dolan tartı aletlerinin periodik muayenesinin yapılarak damgalanması gerekmektedir. Bu işlem için son başvuru tarihi 28 Şubat 2023Salı günü mesai bitimine kadardır.

Ölçü ve tartı aletlerinin kalibrasyon işlemleri ile ilgili Zonguldak ve Bartın İllerinde DENGE TARTI ALETLERİ ve LİBRANCE TARTI ALETLERİ Yetkili muayene servisleri ile yapılan görüşmelerde Terazilerin Kalibrasyon başvurusu ve Kontrollerinin aynı anda eczanelerde 295,00(KDV Dahil) karşılığı yapılacak, ve faturası ilgili firma tarafından eczacıya teslim edilecektir.

Bu işlem sonunda Ölçü ve Tartı aletleri kalibrasyon belgeleri Denge Tartı Aletleri ve Librance Tartı Aletleri yetkili muayene servisleri tarafından verilecektir. Ayrıntılı bilgi için İlgili firmaların aşağıdakiiletişim numaraları ile görüşebilirsiniz.

DENGE TARTI ALETLERİ YETKİLİ MUAYENE SERVİSİ
BERKAY ARTUM
e-mail: dengetartialetlerizng@gmail.com
Telefon: 0530 792 67 34

LİBRANCE TARTI ALETLERİ YETKİLİ MUAYENE SERVİSİ
ZAFER KİLCİOĞLU
e-mail: librancemuayene@gmail.com
Telefon: 0533 088 1190


UYARI: 2022YILINDA HERHANGİ BİR SEBEPLE TERAZİ ALAN (ECZANE AÇILIŞ, TERAZİ YENİLEME V.B ) ECZACILARIMIZIN TERAZİNİN ÜZERİNDE YAZAN KALİBRASYON TARİHİNE BAKARAK ŞAYET KALİBRASYON TARİHİ 2021İSE FATURA TARİHİ 2022OLSA BİLE TERAZİ KONTROLERİNİ YAPTIRMALARI GEREKMEKTEDİR.

SAYIN UYEMIZ, 28 ŞUBAT 2023 TARIHINE KADAR GRAM KUTLE TAKIMI MUAYENE BASVURULARINIZI https://basvuruportal.tse.org.tr/ ADRESINDEN YAPABILIRSINIZ. BASVURU SONRASI YAPILACAK ISLEMLER ICIN TSE TARAFINDAN MART AYI ICERISINDE MAIL GONDERILECEKTIR.

Bilgilerinizi rica ederiz.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu