MANUEL REÇETE TESLİMLERİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

Sosyal Güvenlik Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğünce, kuruma teslim edilecek manuel reçetelerin MEDULA Eczane Sistemindeki her eczaneye ait reçete gruplarında belirtilen kağıt reçete sırasına göre düzenlenmesi, düzenlenen reçetelerin sırasına göre taranması ve en son MEDULA Eczane Sistemi ile taranan reçetelerin eşleştirilmesi yapılacak olması sebebiyle, reçete teslimlerinde aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi önemle rica olunur.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

1. Her gruba ait tüm manuel reçeteler (A,B,C,Yurt Dışı grupları) ayrı şekilde sınıflandırılıp listelenerek teslim edilmelidir.

2. Manuel reçete üzerine döküm listesindeki sıra numaraları ve grubu yazılmalıdır.

3. Manuel ve e-reçetelere herhangi bir ek belge (Reçete arkası çıktısı, Rapor, Endikasyon Dışı Onay Belgesi, Tetkik/Tahlil sonuç belgesi.....vb) eklenmeyecektir.

4. Sadece İTS veya ÜTS sonlandırma işlemi yapılamayan İlaç ve Medikal malzemelere ait (Strip, İğne Ucu, Serum, Periton Diyaliz Solüsyonu, v.b.) Küpür ve/veya Barkodlar; asıl manuel reçetelerine değil fotokopisine veya reçete arkası çıktısına yapıştırılarak, üzerine döküm listesindeki sıra numaraları ve grubu yazılarak ayrı guruplar halinde teslim edilmelidir.

Ek dosya için tıklayınız...