ATIK BERTARAFI HAKKINDA - 2021

Değerli Meslektaşlarımız,

Eczanelerde miadı geçen ilaçların “Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” hükümlerine göre, tehlikeli atık bertaraf etme lisansına sahip firmalar tarafından bertaraf edilmesi gerekmektedir.

Zonguldak Eczacı Odası ile tehlikeli atıkların kontrolü yönetmeliğine uygun tehlikeli atık bertaraf etme lisansına sahip ITC İNVEST firması arasındabölgemizde bulunan eczanelerden miadı dolan ilaçların toplanması, ilgili şirkete teslimi ve toplu olarak imha edilmesi konusunda 31.05.2017 tarihinde bir sözleşme imzalanmıştır.

Bu sözleşme çerçevesinde Eczaneler ilaçları;

1- Merhem, krem formları, aliminyum tüp ambalajda olan,

2- Şurup - flakon formları - cam şişe ambalajlı ilaçlar,

3- Blister ambalaj içerisinde olan plastik ambalajlı tabletler şeklinde ayrı ayrı gruplar halinde hazırlayarak listelenecek ve ayrı koli içerisinde Odaya teslim edilecektir. KOLİLERİN İÇERİSİNE Eczacılarımız tarafından hazırlanarak onaylanan listeler konularak odaya teslim edilecektir. ( ilgili listenin kendi kolisi içerisinde olması önemlidir.) Zonguldak Sağlık Müdürlüğü tarafından teslim edilen listeler ve koliler kontrol edilerek onaylanacaktır. Bartın Bölgesindeki Eczacılarımız, tüm listeler ile yeşil kırmızı vb ilaçları ile birtikte Bartın Sağlık Müdürlünden imza-onay aldıktan sonra odamıza gönderecektir.

4- Sitotoksik ve sitostatik ilaçlar ayrı ambajlanarak liste ile birlikte Odamıza ayrı teslim edilecektir.

5- Psikotrop – uyuşturucu ve kontrole tabi ilaçlar ayrı listelenip ayrı ambalajlanacak Sağlık Müdürlüğüne ilaçlarla birlikte listesi Bartın Sağlık Müdürlüğüne onaylatılıp Eczacı Odamıza teslim edilecektir.

6- İlgili Firmaya imha ve taşıma ücretleri Eczacı Odamız tarafından ödenecektir.

7- Psikotrop – uyuşturucu ve kontrole tabi ilaçların listesini almak için ekteki Excel dosyasını, diğer ilaçların listesi için ise https://miadimha.herokuapp.com/ linkini kullanabilirsiniz.

Meslektaşlarımız tarafından imha edilecek ilaçların Odamıza teslim tarihi en geç 30 Temmuz 2021’dir.

Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

Ek dosya için tıklayınız...