E-Fatura Uygulamasına Geçiş Hakkında

Değerli Meslektaşımız,

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, tüm eczaneler için 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren e-Fatura uygulamasına geçiş zorunluluğu getirilmiştir.

Geçiş sürecinde e-imza gerektiğinden meslektaşlarımızın 01.07.2021 tarihinden önce e-imzalarını temin etmeleri, e-imzaları bulunan meslektaşlarımızın da kullanım sürelerinin dolup dolmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Kontrol için: https://bit.ly/EimzaKontrol

E-Fatura kullanımını özel entegratörler aracılığı ile yapacak eczacılarımız için entegratör alternatifleri hakkında bilgilendirme aşağıdadır.

1. KOLAYSOFT

Birliğimiz ve Kolaysoft Teknoloji İşbirliği ile meslektaşlarımıza (mevcut eczacikartfatura.com kullanıcıları dahil) 1.000 kontör ücretsiz olarak verilecektir.

1 kontör 0,085 TL+KDV (100 Kontör= 8,5₺+KDV)

Aktivasyon ücretsizdir.

2021-2022 yılı e-defter gönderim ve 10 yıl saklama ücretsizdir.2023 yılı edefter 85 TL+KDV

Başvuru Adresi:https://www.eczacikartfatura.com/

Çağrı Merkezi:0850 259 98 08

2.İstanbul Ecza Koop-Turkcell E-Şirket ePlatform

Aidiyet kapsamında çalışmakta olan tüm ortakların kontör tüketiminin tamamını, bir limit olmaksızın, İSKOOP tarafından ücretsiz olarak karşılanacaktır.
İSKOOP ile aidiyetli çalışan meslektaşlarımızın bağlı bulundukları İSKOOP bölge sorumlularıyla irtibata geçmeleri gerekmektedir.

3.Alliance Healthcare - E-Logo

Alliance Healthcare, eczacıların entegratör firma olarak sadece E-Logo firması ile anlaşması durumunda, tüm maliyetlerini 2022 sonuna kadar (kontör ve arşiv) karşılayacaktır.
Esipaisv2 sitesinde giriş yapılarak yayınlanacak olan duyurudan başvuru alanına giriş yapılmalıdır.

4. Selçuk Ecza Deposu

FATURA ENTEGRATOR FIRMA OLARAK KOLAYSOFT KULLANAN, BOLGEMIZDE SELCUK ECZA DEPOSU EKRANI OLAN VE ALIS YAPAN TUM ECZACILARIMIZIN ALIM TUTARINA BAKILMAKSIZIN 2024 YILI SONUNA KADAR KONTOR MALIYETLERI DEPO TARAFINDAN KARSILANACAKTIR. SELCUK ECZA BOLGE TEMSILCILERI ILE ILETISIME GECEBILIRSINIZ.