2019 Nisan Ayı Fatura Sonlandırması Ek Bilgilendirme

Sayın Meslektaşımız;

Nisan 2019 reçetelerinin dönem sonlandırma işlemleri ile ilgili;


Eczane indirim oranları (iskonto) değişen eczaneler tüm reçeteler için yeniden kaydetme işleminin yapılması (eczane otomosyon programları aracılığı ile toplu olarak yapılabilir) gerekmektedir. Bu işlemin ardından döküm sonlandırma ve faturalandırma işlemi yapılabilir.

Medula sistemi saat 17.00'den sonra tekrar kaydetme işlemi yapmaya izin vermektedir.

Eczane indirim oranları değişmeyen eczaneler, 19 Mayıs tarihine kadar (19 Mayıs dahil) döküm sonlandırmamışsa (daha önce sonlandırıp döküm iptali yapılmış olanlar da dahil) Medula Provizyon sisteminde reçete başı hizmet bedeli otomatik olarak güncellendiğinden yeniden reçete kaydet işlemi yapmadan döküm sonlandırma ve faturalandırma işlemi yapabilecektir.

Eczane otomasyon programları tarafından yapılan toplu aktarımlarda; majistral reçete, şeker ölçüm stripleri ve iğne uçları gibi karekodsuz reçeteler aktarım esnasında karekodlu olarak algılanmakta ve bu reçeteler nedeniyle döküm sonlandırma işlemi yapılamamaktadır.
Bu durumdan dolayı ilgili reçetelerin, Medula sisteminin tekrar kaydet yapmasına izin verdiği saat 17.00'den sonra tekrar ekrana çağrılması, karekod kutucuğundaki işaretin kaldırılması ve tekrar kaydet yapılarak düzeltme işleminin yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu