TEB - HAFTALIK BÜLTEN

TEB - HAFTALIK BÜLTEN

Değerli Meslektaşımız,

Birlik olarak, halk sağlığını korumak ve geliştirmek, mesleğimizin gelişimine katkı sunmak ve mesleğimizi geleceğe taşımak, meslektaşlarımızın mesleklerini severek ve yüksek bir iş doyumu ile icra etmelerini sağlamak için çalışıyoruz.

Tüm faaliyetlerimizi ve mesleğimize ilişkin bilgilendirmeleri, düzenlediğimiz toplantılar, Bölge Eczacı Odalarımıza gönderdiğimiz yazılarımız, resmi internet sitemiz, Birliğimize ait sosyal medya hesapları, TEB Haberler ve MİSED aracılığıyla tüm meslektaşlarımız ile paylaşıyoruz.

Bugünden itibaren Birlik olarak faaliyetlerimizi ve mesleğimize ilişkin bilgilendirmeleri haftalık olarak meslektaşlarımız ile paylaşmamızı sağlayacak bir fikri hayata geçiriyoruz:

TEBÜLTEN: Türk Eczacıları Birliği Haftalık Bülteni

TEBÜLTEN; bir haftalık süre içerisinde Birliğimiz tarafından gerçekleştirilen faaliyetleri ve mesleğimize ilişkin bilgilendirmeleri sizlerle paylaşmak üzere hazırlandı.

TEBÜLTEN’i bugünden sonra her hafta tüm sizlere e-posta aracılığıyla ulaştıracağız. Böylelikle, TEBÜLTEN ile Birliğimizin faaliyetlerini duyurmuş olduğumuz birçok farklı kanala bir yenisini daha eklemiş oluyoruz. Mesleğimize katkı sunacağına duyduğumuz inançla, sizlerle paylaşıyor, beğeninize sunuyoruz.

Birlik’te Bir Gelecek
Birlik’le Güçlü Gelecek

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

TEBÜLTEN'e ulaşmak için tıklayınız.


TİTCK Duyurusu

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu” Kopaq 300mgI/ml Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Flakon”un Kullanımının durdurulması ile ilgili Web sitesinden bir duyuru yayınladı.

Haberin Devamı

Eczacılık Eğitimi ve İstihdam İlişkisi Toplantısı Ankara’da Düzenlendi

Eczacılık Eğitimi ve İstihdam İlişkisi Toplantısı; Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Danışma Kurulu, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi, Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonu ile Eczacılık Fakültelerinin dekan ve öğretim üyelerinin katılımıyla 23 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da düzenlendi.

Haberin Devamı

TEB ve Dekanlar Konseyi’nden Deklarasyon

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti ve Dekanlık Konseyi 23 Kasım’da bir araya gelerek eczacılık işgücü planlaması, eğitimi ve yardımcı eczacılık konusunda görüş alışverişinde bulunduktan sonra ortak bir deklarasyon yayınladı.

Haberin Devamı

TEB Heyeti İş-Kur Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya’yı Ziyaret Etti

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz.Erdoğan Çolak, Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz.Arman Üney, Türk Eczacıları Birliği Saymanı Ecz.M.İbrahim Özkol, 26.Dönem Çorum Milletvekili Ecz.İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte, 27.11.2018 tarihinde İş-Kur Genel Müdürü Sayın Cafer Uzunkaya’yı makamında ziyaret ederek, eczacılık alanında ihtiyaç duyulan istihdam teşvikleriyle ilgili taleplerimizi aktardılar.

Haberin Devamı

TEB Heyeti Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Çetin Ali Dönmez’i Ziyaret Etti

Türk Eczacıları Birliği II. Başkanı Ecz. Sinan Usta ve Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, 26. Dönem Çorum Milletvekili Ecz. İlksen Ceritoğlu Kurt ile birlikte 28.11.2018 tarihinde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Finans, Destekler ve Planlama Kolu Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Çetin Ali Dönmez’i makamında ziyaret ederek, eczacılık alanında ihtiyaç duyulan istihdam teşvikleriyle ilgili taleplerimizi aktardılar.

Haberin Devamı

TEB Heyeti TİTCK Başkanı Sayın Dr. Hakkı Gürsöz’ü Ziyaret Etti

Türk Eczacıları Birliği Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ve Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, 29.11.2018 tarihinde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sayın Dr. Hakkı Gürsöz’ü makamında ziyaret ederek eczacılık mesleğine dair birkaç konuyu görüştüler.

Haberin Devamı

2018 Ekim Ayı Katılım Payı Ödemeleri Duyurusu

SGK tarafından yapılan bilgilendirmede 2018 Ekim Ayı Hastane İlaç Malzeme Avansı, Eczane Kan Ürünü ile Eczane ve Optik katılım payı tutarlarının 30.11.2018 tarihinde bankaya gönderileceği ve aynı gün eczacılarımıza ödeme yapılacağı iletilmiştir.

Haberin Devamı

TİTCK Ek Onayı Alınmadan Kullanılabilecek Endikasyon Dışı İlaç Listesi

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından www.titck.gov.tr adresinde ana sayfada Önemli Belgeler Bölümünde yer alan “TİTCK Ek Onayı Alınmadan Kullanılabilecek Endikasyon Dışı İlaç Listesi” 29.11.2018 tarihinde güncellenmiştir.

Haberin Devamı

Göç İdaresi - SGK - TEB Arasında İmzalanacak 3'lü Protokol Çalışmaları Toplantısı

Göç İdaresi - SGK - TEB arasında imzalanacak olan 3'lü Protokol çalışmaları çerçevesinde 29.11.2018 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu binasında bir toplantı yapıldı.

Haberin Devamı

Eczacı TV’de Önümüzdeki Hafta

Hafta içi her gün 16:00-18:00 yayın yapan Eczacı TV’de Sağlıkta Gündem programında önümüzdeki hafta

Pazartesi: Prof. Dr. Bensu Karahalil ile Aşı

Salı: Prof. Dr Nurten ALTANLAR ile Şarbon

Çarşamba: Dr. Agustin Lage Davila Küba’da Biyofarmsötik Endüstrisi

Perşembe: Ecz. Somer Helvacı ile Spor Eczacılığı

Cuma: Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan ile Fitoterapi

Haberin Devamı

Dünyada Ne Var Ne Yok

Dünyadaki bir numaralı ölüm sebebi ile eczacılar nasıl mücadele edebilir? Avrupa’da ilaçların daha erişilebilir hale getirilmesi üzerine EMA raporu, Yokluk yaşanan ithal ilaçlar Hollanda’da geri ödeme kapsamına alındı, İngiltere’de eczacıların sunduğu aşılama hizmetinin karşılığı olan meslek hakkında artış, hepsi ve dahası Dünyada Ne Var Ne Yok bülteninde

Haberin Devamı

FacebookTwitterInstagram

Türk Eczacıları Birliği

Willy Brandt Sok. No: 9 Çankaya - ANKARA

Tel: 0312 409 81 00 • Fax: 0312 409 81 09

www.teb.org.tr • teb@teb.org.tr