Eczane Teknisyeni Mesleki Gelişim Eğitimi Hakkında

Sayın Üyemiz,

20 Ekim 2018 Cumartesi Günü Ecz. Taner Döven tarafından Eczane Teknisyenleri için aşağıdaki konu başlıklarını içeren bir günlük eğitim verilecektir. Odamız konferans salonunda saat 9.30’da düzenlenecek olan eğitime 17 Ekim 2018 Çarşamba gününe kadar Odamız Sekreterliğine isim yazdırmanızı rica ederiz.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu

Konu Başlıkları:

Eczanede Eczacının En Büyük Yardımcısı Eczane Teknisyeni̇'nin Önemi̇ Ve Görevleri̇…
Etkin İletişim Prensipleri̇ & Müşteri İlişkileri̇ Yönetimi̇
Bilgi Ve Donanım Yenileme…
Mesleki̇ Gelişim Yöntemleri̇
İyi̇ Eczacılık Uygulamaları: İyi Karşılama, İyi Bilgilendirme ve İyi Uğurlama
Güven Ve İkna Prensipleri̇…
Eczanede Takım Çalışmasının Önemi

Ecz. Taner Döven Kimdir?

Taner Döven, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Nişantaşı F.M.V. Özel Işık Lisesi’nden sonra, 1989 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılında A.B.D.merkezli Alcon Laboratories Ltd.Türkiye ofisinin kurulmasında yer aldı ve 10 sene boyunca Bölge Satış Müdürlüğü, Pazarlama Müdürlüğü, Satış Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2000 senesinde girdiği Abdi İbrahim İlaç bünyesinde, Tanıtım Müdürlüğü, Kurumsal Tanıtım Müdürlüğü ve Pazarlama & Satış Müdürlüğü (İş Birimi Yöneticiliği) görevlerinde bulundu.

2005 senesinde Bilim İlaç’ta Stratejik Planlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006 yılında Sandoz İlaç’ta Ulusal Satış Müdürlüğü görevini gerçekleştirdi.

2007 yılında Türkiye’de kurulan yabancı sermayeli Tabuk Pharmaceuticals firmasının sırasıyla Pazarlama & Satış Direktörlüğü ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2010 yılında firma’nın Türkiye pazarından çekilmesi sonrası Üsküdar’da Eczane işlettikten sonra, 2013 yılında tekrar sektöre dönerek Seltek İlaç Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda bulundu.

Taner Döven, 26 senelik sektör deneyiminde, A.B.D.’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde almış olduğu ‘’Train the Trainer’’ eğitimleri sonrasında; İletişim Becerileri, Müzakere Teknikleri, İleri Satış Teknikleri, Takım Çalışması, İkna Teknikleri, Liderlik ve Takım Yönetimi, Etkin Sunum teknikleri ve konuşma becerileri, Beden dili konularında, İlaç firmalarında Tıbbi Tanıtım Mümessillerine, Bölge Satış Müdürlerine, Ürün Müdürlerine, Tanıtım Müdürlerine ve Ulusal Satış Müdürleri’ne eğitimler verdi.

İş dünyasında, Pazarlama ve Satış ekiplerine, Bölge yöneticilerine, merkez kadro yöneticilerine eğitim veren Değişim Danışmanlığın (Change.gen.tr) kurucusu Döven, Üsküdar Üniversitesi tarafından açılan Dünya genelinde 22. Nöropazarlama yüksek lisans programından mezun olan ilk 4 Nöromarketing uzmanından biridir. Bunun yanısıra St.Clement’s Universitesi Temel Psikoloji online eğitim programını bitirmiştir.

2015 yılından bu yana Türk Eczacılar Birliği Akademi Eğitmenliği ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeliği görevlerini sürdüren olan Döven, kongre, sempozyum ve toplantılarda iletişim, davranış modelleri, nöropazarlama, nörosatış, motivasyon, liderlik, pazarlama ve satış konularında konuşmacı olarak yer almaktadır.