Farmainbox Reçete Tevzi Sistemi Elektronik Onay İşlemleri Hakkında

Sayın Meslektaşımız,

04.04.2017, 06.11.2017. 25.05.2018 tarihlerinde odamız tarafından yapılan duyurularda sıralı ve üst limitli reçete grupları ve reçete tevzi sistemi hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar tüm üyelerimizin bilgisine sunulmuştu.

01.07.2018 tarihinden itibaren (2018 Haziran Ayı Reçeteleri) Odamız tarafından Reçete Tevzi onayları Elektronik olarak yapılacak olup ayrıntılı bilgilendirme ve onaylanmış icmal listesi örneği aşağıda yer almaktadır.

Bilgilerinize rica ederiz.

17. Bölge
Zonguldak Eczacı Odası
Yönetim Kurulu


PDF İndir...

Reçete Tevzi Sistemi (www.farmainbox.com)

*İcmal İşlemleri ekranı:
Sisteme üyeler tarafından girilen reçeteler icmal işlemleri ekranında sonlandırılabilir(1), sonlandırılmış olan icmal raporları alınabilir(2) ve Odamız tarafından en son onaylanan icmal listeleri görüntülenerek yazdırılabilir.

*Onaya gönderilecek icmal içeriği: (Dönem Sonlandırma)
Dönem sonlandırılarak onaya gönderilecek olan reçeteler ekrandan kontrol edilir. Daha sonra Onaya Gönder butonuna basılarak bölge eczacı odasının onayına gönderilir.

*Onaya Gönderilen İcmal Listesi: (İcmal Raporlama)
Üye tarafından onaya gönderilmiş liste oda onayı için kaydedilir. Belirtilen reçeteler üzerinde artık işlem gerçekleştirilemeyecektir. Oda tarafından Onaylandıktan sonra onaylı listesi çıktısı alınacaktır. Sistemde onay alınmadan kesinlikle üyeler icmal çıktısı alamayacaklardır.

*Reçete Tipine Göre Onaylanan Son İcmal Listesi
Oda tarafından onaylanan icmal listesi detay butonuna kullanarak listelenerek elektronik onaylı olarak yazdırılabilmektedir.

*Üye İcmal Döküm alma sayfası: (İcmal Raporlama)
Oda tarafından Onaylandıktan sonra onaylı listesi çıktısı alınacaktır. Sistemde onay alınmadan icmal çıktısı alınamayacaktır. Çıktıda elektronik onayın gözükebilmesi için yazdırma ayarların yapılması gereklidir.

* Yazıcı Ayarları:
Elektronik onayın yazdırılan çıktılarda görüntülenebilmesi için arka plan grafiklerinin yazdırılması aktif olmalıdır. Aksi taktirde ekteki şekildeki gibi görüntülenmesi gereken filigran bulunmayacaktır.
Google Chrome: Yazdır>Daha fazla ayar>Arka plan grafikleri işaretli olmalı
İnternet Explorer: Araçlar(Alt+X)>Sayfa Yapısı>Arka plan renklerini ve resimlerini yazdır>Tamam , bu ayardan sonra yazdırma işlemi gerçekleştirilir.
Microsoft Edge: Arka plan grafiklerini yazdırma desteklenmediği için başka tarayıcı kullanılmalıdır.