8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında Düzenlenen Etkinlik

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında BAKKA Genel Sekreter vekili Elif Acar, BEÜ Öğretim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden Prof. Dr.Gonca Handan Üstündağ, Güzel Sanatlar Fakültesinden Yard. Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakçı, Doğal Ürünler çiftliği sahibi girişimci Ayşegül Araç Papila ve bayan eczacılarımızın katılımlarıyla söyleşi düzenlendi.

8 Mart DÜnya Kadınlar GÜnÜ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

10.03.2018

tüm resimler
Basından;


8 Mart Dünya Kadınlar Günü

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Eczacı Odası üyeleri, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle buluştu.Oda Başkanı Ayşegül Kara, etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların yaşamın her alanında baskıyla karşılaştığı...

10 Mart 2018 Cumartesi 14:43

Zonguldak Eczacı Odası üyeleri, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle buluştu.

O8 Mart DÜnya Kadınlar GÜnÜda Başkanı Ayşegül Kara, etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların yaşamın her alanında baskıyla karşılaştığı ve yaşam tarzlarından dolayı ayrımcılığa maruz kaldığı bir tabloyla karşı karşıya olduklarını ifade etti.

"2017 yılında 409 kadın erkekler tarafından öldürüldü" diyen Kara sözlerini şöyle sürdürdü:

"332 kadına cinsel şiddet uygulandı. 2018 yılına baktığımızda ise ocak ayında 28, şubatta 47 kadının öldürüldüğünü görüyoruz. Bir sağlık meslek örgütü olarak yaşamın ve yaşatmanın önemine dikkat çekiyor, kadına şiddeti önleyecek geniş kapsamlı politikaların bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini bir kez daha söylüyoruz."


ECZACILAR ODASI’NDA KADINLAR GÜNÜ SÖYLEŞİSİ
(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak Eczacı Odası’nda düzenlenen etkinlikte Zonguldak’ın başarılı kadınları yaşam hikayesini anlattılar. Eczacı Odası Başkanı Ayşegül Kara: Her gün Kadınlar Günü olmalı” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında TEB 17.Bölge Zonguldak Eczacı Odası tarafından etkinlik düzenlendi.

Odanın konferans salonunda düzenlenen etkinlikte 17. Bölge Zonguldak Eczacı Odası Başkanı Ayşegül Kara katılımcılara hoş geldiniz dedi ve ardından sırasıyla BAKKA Genel Sekreter vekili Elif Acar, BEÜ Öğretim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden Prof. Dr.Handan Üstündağ, Yard. ECZACILAR ODASI’NDA KADINLAR GÜNÜ SÖYLEŞİSİDoç. Dr. Ali Asgar Çakmakçı, Doğal Ürünler çiftliği sahibi girişimci Ayşegül Araç Papila katılımcılara hayat hikayelerini ve çalışma hayatını anlattılar.

AYŞEGÜL KARA: HER GÜN KADINLAR GÜNÜ OLMALI. BİZLER DEĞERLİYİZ VE BU DEĞERİ SİZLERİN DE HİSSETMESİNİ İSTİYORUZ.

TEB 17.Zonguldak Eczacılar Odası Başkanı Ayşegül Kara yaptığı açıklamada, “Bizim bugün burada gerçekleştirdiğimiz programa katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amaçlı bugün üyelerimiz ve değerli konuklarımız ile birlikte odamıza bir program düzenledik. Bu programda özellikle mesleklerinde başarılı olan kadınlarımızla birlikte olup onların yaşadıklarını, onların birikimlerini, onların emeklerini değerli arkadaşlarımızla paylaşmak, onları anlamak istedik. 1857 yılında Amerika'nın New York kentinde gerçekleşen bir yangında kadın işçilerin içeride kalarak can vermesi ile oluşan bir günden de 8 Mart Dünya kadınlar Günü’nü Birleşmiş Milletler Dünya Kadınlar Günü olarak ilan etmiş, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Yalnız ben şunu düşünüyorum, her gün Kadınlar Günü olmalı. Çünkü kadınlar olmadan hiçbir şeyin düzenli tertipli sevecen olduğunu düşünmüyorum. Onun için kadınlar başımızın tacı diyorum, Hayatımızın her alanında kadınlarımız var, emekçi kadınlarımızın var, mücadele eden kadınlarımız var, hakkını savunan kadınlarımız var. Onun için kadınlarımızın değerli olduğunu düşünüyorum. Bizler değerliyiz ve bu değeri sizlerin de hmesini istiyoruz. Kadın cinayetleri, kadın şiddetleri bunlardan artık kurtulmak istiyoruz, bu duyumları artık almak istemiyoruz. Dünyanın kadın eliyle daha güzel daha başarılı daha yaşanılır olacağını düşünüyorum” dedi.Başarılı kadınlar söyleşide bir araya geldi
İHA

Zonguldak Eczacılar Odası tarafından 8 Mart Dünya Kadın Günü nedeniyle program düzenlendi.

Zonguldak Eczacılar Odası tarafından 8 Mart Dünya Kadın Günü nedeniyle Zonguldak Eczacılar Odasında Zonguldak’ta başarılı olan kadınların birikimlerin paylaşıldığı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşiye konuşmacı olarak katılan BEÜ Öğretim Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünden Prof. Dr. Handan Üstündağ, BAKKA Genel Sekreteri Elif Acar, Yard. Doç. Dr. Ali Asgar Çakmakçı, Doğal Ürünler çiftliği sahibi girişimci Ayşegül Arat Papila katılarak katılımcılara Başarılı kadınlar söyleşide bir araya geldibirikimleri, iş hayatında yaşadığı zorluklar hakkında bilgiler verdi.

Program hakkında bilgi veren 7. bölge Zonguldak Eczacılar Odası Başkanı Ayşegül Kara, kadınların önemine vurgu yaptı. Kadınların tek günde hatırlanmaması gerektiğini ifade eden Kara, “Bizim bugün burada gerçekleştirdiğimiz programa katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlamak amaçlı bugün üyelerimiz ve değerli konuklarımız ile birlikte odamıza bir program düzenledik. Bu programda özellikle mesleklerinde başarılı olan kadınlarımızla birlikte olup onların yaşadıklarını onların birikimlerini onların emeklerini değerli arkadaşlarımızla paylaşmak onları anlatmak istedik. 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde gerçekleşen bir yangında kadın işçilerin içeride kalarak can vermesi ile oluşan bir günden de 8 Mart Dünya kadınlar gününü Birleşmiş Milletler Dünya Kadınlar Günü olarak ilan edilmiş bizlerde Türkiye bizde Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Yalnız ben şunu düşünüyorum her gün Kadınlar Günü olmalı Çünkü kadınların evli olmadan hiçbir şeyin düzenli tertipli sevecen olduğunu düşünmüyorum. Onun için kadınlar başımızın tacı hayatımızın her alanında kadınlarımız var. Emekçi kadınlarımızın var mücadele eden kadınlarımız var hakkını savunan kadınlarımız var. Bizler değerli ve bu değeri Sizlerin de hissetmesini istiyoruz kadın cinayetleri kadın şiddetleri bunları da artık kurtulmak istiyoruz. Bu duyumları artık almak istemiyoruz. Dünyanın kadın eliyle daha güzel daha başarılı daha yaşanılır olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.Eczacılar odasından kadınlar günü etkinliği
HALKINSESİ

Zonguldak Eczacı Odası üyeleri, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle buluştu.Eczacılar odasından kadınlar gÜnÜ etkinliği

Oda Başkanı Ayşegül Kara, etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların yaşamın her alanında baskıyla karşılaştığı ve yaşam tarzlarından dolayı ayrımcılığa maruz kaldığı bir tabloyla karşı karşıya olduklarını ifade etti. Kara 2017 yılında 409 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü bu tablonun bir felaket olduğunu vurguladı.

Kara,"332 kadına cinsel şiddet uygulandı. 2018 yılına baktığımızda ise ocak ayında 28, şubatta 47 kadının öldürüldüğünü görüyoruz. Bir sağlık meslek örgütü olarak yaşamın ve yaşatmanın önemine dikkat çekiyor, kadına şiddeti önleyecek geniş kapsamlı politikaların bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini bir kez daha söylüyoruz" diye konuştu.

http://www.milliyet.com.tr/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-zonguldak-yerelhaber-2649574/
http://www.haberturk.com/yerel-haberler/59154577-basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi
http://www.demirmedya.net/haber-eczacIlar-odasI-nda-kadInlar-gunu-soylesisi-56014.html
http://www.iha.com.tr/zonguldak-haberleri/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-zonguldak-1952690/
http://www.halkinsesi.com.tr/zonguldak/eczacilar-odasindan-kadinlar-gunu-etkinligi-h40034.html
http://beyazgazete.com/haber/2018/3/10/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-4372497.html
https://www.61saat.com/genel/8-mart-dunya-kadinlar-gunu-31-h521087.html
http://www.hedefhalk.com/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-1349994h.htm
http://www.habergazetesi.com.tr/haber/5126060/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi
http://www.haber7.com/zonguldak/2570764-8-mart-dunya-kadinlar-gunu
http://yurthaber.mynet.com/zonguldak-haberleri/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-3894518
https://www.haberler.com/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-10643061-haberi/
http://www.gundem67.com/basarili-kadinlar-soyleside-bir-araya-geldi-43715-haberler/
http://www.orduca.com/haber-8-mart-dunya-kadinlar-gunu-12064.html