Oda Başkanımız Ecz. Ayşegül Kara'nın 16 Agustos 2017 SGK Paneli Açılış Konuşması

Sayın TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Ümran PELENKOĞLU, Sayın Zonguldak SGK İl Müdürüm Erkin AVCI, Sevgili Meslektaşlarım, Sayın Kocaeli SSGM Müdürüm (Bükey Kolaylı), Sayın Zonguldak SSGM Müdür Vekilim (İsmail Çetin), Kocaeli’li Sevgili Meslektaşlarım, Zonguldak Eczacı Odası Yönetimi ve Eczacıları olarak sizleri sevgiyle selamlıyorum. Hoşgeldiniz.

Değerli Misafirlerimiz,

Bizler başta, mensubu olduğumuz eczacılık mesleğine, örgütümüze, sağlık sistemine ve halkımıza olumlu bir şeyler katabilme isteği ve gayreti ile çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz. Bizden önce hizmet edenlerin koymuş olduğu tuğlanın üzerine bir tuğla daha koyarak yapıları geliştirip büyütmeye çaba sarf ediyoruz. Yarınlarda da devam edeceğiz.

Bu anlamda bugün burada SGK-TEB ve Eczacı Odası işbirliğinde siz sevgili meslektaşlarımızın soru ve isteklerinize hepberaber çözüm üretmek, sizlere yol göstermek adına verimli bir toplantı olmasını diliyorum.

Protokolün 7.17 maddesi uyarınca Sayın müdürümüzle böyle bir panel yapmayı çok uzun zamandır planlıyorduk. Ancak Zonguldak SSGM de eczacı meslektaşlarımızın sayısının yetersiz olduğu ve izin dönemi olması nedeniyle reçete kontrollerinin aksamaması adına sayın müdürümüz Kocaeli SSGM’deki eczacı meslektaşlarımızı davet ederek bizleri mutlu etmiştir.

İller arası bu güzel ve anlamlı dayanışma ve buna vesile olan Sayın Müdürüm Erkin AVCI’ya çok teşekkür ederim.

Farklı köşelerde dursak da her daim beraber yol yürüyeceğimiz arkadaşlarımız olarak gördüğümüz SGK ve temsilcileri olarak sizleri burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Umut ediyorum ki zaman zaman karşılaştığımız SUT ve Protokolle ilgili farklı yorumlardan kaynaklanan soru ve sorunlar en aza inecek verimli bir toplantı olacaktır.

Sözü değerli konuklarıma bırakırken hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Ecz. Ayşegül KARA