Türk Eczacıları Birliği Reçete Tevzi Sisteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meslektaşlarımızın Dikkatine:

Türk Eczacıları Birliği Farmainbox Reçete Tevzi Sisteminde birtakım düzenlemeler yapılmış olup;

SGK İlaç Alım Protokolü'nün 3.7 maddesi gereği dağıtımı yapılan reçete grupları ile ilgili herhangi bir mağduriyet yaşanmaması içindikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda maddeler halinde bilginize sunulmuştur.

1)Tevzi guruplarına ait reçeteleri karşılamadan önce mutlakakotalarınızın müsait olup olmadığını kontrol etmenizgerekmektedir. TEB Farmainbox sisteminde yapılan düzenleme ile limit aşımı olan reçeteler eczacı odaları tarafından sisteme girilemeyecektir.

2)01 Mart 2017 tarihi itibari ile SGK C-Grubu Reçete icmal listesinin son sayfası(özet döküm)onay sırasındaeczacı odasınamutlaka getirilecektir.Özet döküm sayfası olmadan onay işlemi yapılmayacaktır.

3)Dönem sonlandırma işlemi yapıldıktan sonra, Eczane tarafından reçete üzerinde ekleme, silme gibi işlemlerin yapılabilmesi için, icmal listesinin oda yönetim paneli üzerindeniptaledilmesi gerekmektedir. Dönem sonlandırma iptal işlemi için meslektaşlarımızca iptal gerekçelerinin belirtildiği''dönem sonlandırma iptal dilekçesi"verilmesi gerekmektedir. (ek)

4)Huzurevi ve çocuk esirgeme reçetelerinde,C-Grubu sıralı dağıtım reçetesi kutucuğununmutlakaişaretlenmesigerekmektedir.

5)Yurtdışı Sgk, cezaevi ve diğer reçete gruplarında reçete adedine bakılmaksızınfaturası kesilmeyecek olsa bile aynı ay içerisinde Farmainbox Reçete Tevzi Sistemi'ne işlenmesi gerekmektedir.(Sonra girilmek için bırakılan reçeteler fatura son kesim tarihinden sonra sisteme girilememektedir.)

6)Nöbette gelen (eczane kapanış saatinden sonra verilen ve nöbet tarihiyle uyumlu) C grubu reçeteleri için o grubun seçilmiş olma durumu gibi herhangi bir kritere bağlı kalmaksızınkotasından düşülmek şartıile reçeteler karşılanabilecek ve bu reçeteler için nöbet sonrasıeczacı odasına bilgi verilecektir.

Not:

1-Reçetelerin Medula Provizyon Sistemine girişi yapıldıktan sonra, Reçete Tevzi Sistemine de aynı anda giriş yapılması hataların en aza indirilmesinin sağlanması için önemlidir.

2-Yazılı dilekçe olmadan reçete grupları ile ilgili herhangi bir işlem yapılmayacaktır. (dilekçe örneği oda web sayfası formlar-dilekçeler bölümünde mevcuttur)

Reçete Tevzi Dönem Sonlandırma Dilekçesi